KONST / Litografier / Färglitografier 11536165
*
nr 1153 6165
Lasse Ã…berg
(f. 1940), Sverige
Färglitografier, 2 st. Motivet: 35x50 & 58x47
Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 december 2017
kl 19:40:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/12 22:27:43
1
350 kr
18/12 16:22:59
2
350 kr
18/12 16:22:59
1
350 kr (Budbetjänt)
18/12 16:23:11
2
400 kr
18/12 18:57:38
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lasse Ã…berg
Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.
Läs mer om Lasse Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier lasse åberg litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5139 Färglitografier
3 st, Lena Grundén, Hönsfåglar. Signerade, oramade..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49
-
2130 Färglitografier
3 st, Stina Sunesson (1925-1998), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:41
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:35
*
Lasse Ã…berg
Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lasse Ã…berg
nr 1153 6165
Lasse Ã…berg
(f. 1940), Sverige
Färglitografier, 2 st. Motivet: 35x50 & 58x47
Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 december 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/12 22:27:43 | 1 | 350 kr |
18/12 16:22:59 | 2 | 350 kr |
18/12 16:22:59 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
18/12 16:23:11 | 2 | 400 kr |
18/12 18:57:38 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lasse Ã…berg
Lasse Ã…berg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, mÃ¥lare och filmkonstnär.Läs mer om Lasse Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier lasse åberg litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5139 Färglitografier
3 st, Lena Grundén, Hönsfåglar. Signerade, oramade..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49 -
2130 Färglitografier
3 st, Stina Sunesson (1925-1998), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:41 -
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:35